İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu destek ve dayanışmadan ötürü Sayın Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulunduk.

SES İzmir Şube Yönetim Kurulu olarak Pandemi sürecinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu destek ve dayanışmadan ötürü Sayın Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulunduk.
Ayrıca sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin önümüzdeki sürece dair taleplerini kendisine ilettik. Görüşme son derece olumlu geçti. Karşılıklı yeni kurumsal ilişkiler geliştirme konusunda hem fikir olduk. Önümüzdeki günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Sağlığı Daire başkanı ile taleplerimizle ilgili detayları paylaşacağımız bir toplantı daha gerçekleştireceğiz. İletmiş olduğumuz taleplerimiz aşağıdadır:

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE;

Bildiğiniz üzere Covid – 19 salgını süresince biz sağlık çalışanları çok zorlu bir dönem yaşadık. Bu süre zarfında birçok kurumla olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile de koordinasyon halinde olduk ve sağlık emekçilerinden gelen talepleri sizlere ilettik.
İlettiğimiz taleplere üretilen çözümler biz sağlık çalışanlarına bir nebzede olsa moral ve kolaylık sağlamıştır. Bu sebeple İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başta ulaşım olmak üzere göstermiş olduğu destek ve dayanışmadan dolayı teşekkür ederiz.
Gelinen aşamada salgının etkisinin yeniden artması ile birlikte zaten var olan çalışma ve yaşam koşullarımızdaki zorluklarda aynı oranda artmıştır. Bu sebeple daha önce ilettiğimiz bazı taleplerimizin güncellenmesini ve işkolumuzdaki diğer çalışanlardan gelen talepleri de sorumluluğumuz gereği iletmek ihtiyacı duyduk. Tespit ettiğimiz sorunlar ve bu sorunlara dair çözüm önerilerimiz aşağıdadır:
 İzmir yerelinde gerek pandemi sürecinde gerekse pandemi sonrasında sağlık alanına yönelik sendikamız ve büyükşehir belediyesinin kolektif çalışmalar ve projeler ortaya koymasını,
 Sağlık emekçilerinin çocukları kreşe vb yerlere ulaşmak açısından ulaşım ihtiyacı doğduğunda toplu ulaşımdaki kısıtlamalardan ötürü mağdur olmaktadır. Bu kısıtlamanın sağlık emekçilerinin birinci derecede yakınları için kaldırılmasını,
 Pandemi sonrası süreçte diğer meslek gruplarına(Örneğin öğretmenlere) sunulan indirimli ulaşım uygulamasının sağlık emekçileri için de uygulanmasını,
 Pandemi süresinde sağlık emekçileri için uygulanan ücretsiz ulaşım hakkının örgütlü olduğumuz ve salgın süresi boyunca 14 günlük periyotlarda kapalı sistem çalışan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalışan emekçiler içinde uygulanmasını talep ederiz.
Ayrıca ulaşıma dair var olan hizmetlerle ilgili bilgilendirmemiz ve taleplerimizle ilgili yazımız İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğüne iletilmek üzere yazımız ekinde sunulmuştur.
Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Ek: İzmir Büyükşehir Bel. ESHOT Genel Müdürlüğü’ne iletilmek üzere yazımız.