ARTIK YETER SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE SON

İzmir Dikili Devlet Hastanesinde 15.04.2014 saat 16.04’te Kadın Doğum Polikliniğine eşini muayene ettirmek üzere gelen Dikili Adliyesinde Savcı olarak görev yapmakta olan Yusuf YÜKSEKKAYA hasta kayıt biriminde görevli taşeronda çalışan Bilgi işlem işçisine kayıt yaptırarak muayene yaptırmak istemiş, fakat Bilgi işlem çalışanı saat 16.00’dan sonra doktorların poliklinik hastası kabul etmediğini, 16.00 ile 16.30 arasında servisde yatan hastalara vizit saati olduğunu söyleyerek kendisini Başhekimliğe yönlendirmiştir.

Bunun üzerine savcı tekrar “emrediyorum sana; o doktoru bulacaksın o buraya gelecek” diye bağırarak hakarette bulunup fiziksel saldırıya teşebbüs etmiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, “ Yarın sen buradasın, tekrar görüşeceğiz” şeklinde tehditlerde bulunmuştur.

Bu saldırının ardından Dikili Devlet Hastanesinde örgütlü sağlık çalışanları, sendikalar öncülüğünde kadın sağlık işçisine yapılan saldırıyı kınayan basın açıklaması gerçekleştirmiştir.

Bu olayı ve alışkanlık haline gelen sağlık çalışanlarına yönelik nereden ve kimden gelirse gelsin, her türlü şiddeti protesto ediyor, ARTIK YETER DİYORUZ.