Akp elini hastanelerden çek!

BASINA VE KAMUOYUNA

 AKP ELİNİ HASTANELERDEN ÇEK!

           

            24 Haziran seçimlerine yaklaşılırken hastanelerin iktidar tarafından propaganda alanlarına dönüştürüldüğünü üzülerek görmekteyiz. Bunun son örneğini maalesef ki ilimizdeki değişik hastanelerde yaşıyoruz. Son haftalarda ilimizdeki iki büyük hastanede iktidar partisinin seçim araçları gerek hastalara gerekse çalışanlara iftar paketleri dağıtarak seçim propagandası yapmaktadır.

İşin diğer bir tarafı da hastane yöneticilerinin ve Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin bu seçim çalışmasına katılmış olmalarıdır. Hastaneler seçim meydanı, insanların inançları seçim malzemesi değildir. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim propagandaları ile ilgili maddelerine bakıldığı zaman kamusal alanlar; hastaneler başta olmak üzere seçim propagandası yapılmayacak yerler olarak belirtilmiştir.

Aşağıda resimlerini de göreceğiniz şekilde seçim propagandası yapılmak üzere iftar yemekleri dağıtılan bu propaganda yönteminden derhal vazgeçilmeli, iktidar partisi hastanelerden elini çekmeli, Sağlık Müdürlüğü ve hastane yöneticileri AKP’nin memuru değil kamu görevlisi olduklarını hatırlamalıdırlar.

 

                                                                                                      SES İZMİR ŞUBESİ